خانه/پوشاک شرکتی/لباس کار و فرم
 • لباس کار PK420 سفارشی لباس کار PK420 سفارشی

 • لباس کار PK419 سفارشی لباس کار PK419 سفارشی

 • لباس کار PK418 سفارشی لباس کار PK418 سفارشی

 • لباس کار PK417 سفارشی لباس کار PK417 سفارشی

 • لباس کار PK416 سفارشی لباس کار PK416 سفارشی

 • لباس کار PK415 سفارشی لباس کار PK415 سفارشی

 • لباس کار PK414 سفارشی لباس کار PK414 سفارشی

 • لباس کار PK413 سفارشی لباس کار PK413 سفارشی

 • لباس کار PK412 سفارشی لباس کار PK412 سفارشی

 • لباس کار PK411 سفارشی لباس کار PK411 سفارشی

 • لباس کار PK410 سفارشی لباس کار PK410 سفارشی

لباس کار و فرم

بهترین پارچه برای لباس کار

لباس کار یکی از مهمترین عوامل در حفظ امنیت افراد در محیط کار است. بنابراین باید به انتخاب نوع لباس و پارچه آن دقت بسیار زیادی کرد. برای اینکه لباس کار از امنیت بالا برخوردار باشد، باید بافت آن بسیار مستحکم باشد همچنین از نخ محکم برای دوخت اجزای مختلف لباس استفاده شود. داشتن این ویژگی‌های خاص باعث شده است تا انتخاب پارچه مخصوص لباس کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. ما امروز در این مقاله در سایت آرتان فرم به بررسی کامل بهترین پارچه برای لباس کار می‌پردازیم.

چه مجموعه هایی باید لباس کار داشته باشند؟

لباس کار عمدتا برای مجموعه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف برای اهداف گوناگون مانند برندسازی، حفظ یکپارچگی کارکنان، حفظ امنیت افراد و… اقدام به تهیه لباس کار می‌کنند.

 

پارچه ترگال

اگر به دنبال یک لباس باکیفیت و درجه یک برای لباس کار هستید، پارچه ترگال بهترین انتخاب است. این پارچه بیشتر برای کاربردهای لباس فرم اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه ترگال دارای الیاف پنبه‌ای است که باعث می‌شود خنکی لباس بسیار زیاد شود. به همین دلیل است از این پارچه برای لباس کار در محیط های شرجی و گرم استفاده می‌شود و برای کارگاه‌هایی که در محیط بسیار بالا قرار دارند، این لباس یک انتخاب بسیار مناسب است.

وجود الیاف پنبه‌ای در این پارچه باعث شده است محیط هایی که با آتش و جرقه سر و کار دارند، به سراغ استفاده از این لباس بروند. علت آن هم این است که الیاف پلاستیکی کمتری در این لباس بکار رفته است و در برابر آتش و جرقه مقاومت بسیار بالایی دارد.

این نوع پارچه برای مشاغلی مانند روپوش پزشکی، بیمارستانی، لباس‌های آزمایشگاهی، آشپزی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پارچه فلامنت

پارچه فلامنت از آن دسته پارچه‌هایی است که در طبیعت به صورت عادی وجود ندارد و باید آن را در کارخانه‌ها بسازند. در ساختار این پارچه مواردی مانند ویسکور، پنبه و … بکار رفته است. این لباس‌ها پس از استفاده قابلیت بازیافت مجدد و استفاده چند باره دارد. به همین دلیل است که اقبال به این پارچه‌ها و لباس کار از نوع فلامنت بسیار زیاد است؛ چرا که این لباس‌ها را دوست دار محیط زیست می‌نامند.

این پارچه مقاومت بسیار بالایی در برابر شستشو و استفاده طولانی مدت دارد و به این زودی‌ها دچار آسیب دیدگی نمی‌شود. میزان مقاومت بالای این پارچه با میزان الیاف به کار رفته در آن ارتباط مستقیم دارد. هرچقدر الیاف بیشتری در ساختار لباس وجود داشته باشد، پارچه لطیف تر و دارای مقاومت بالاتری است.

این پارچه از سبکی بسیار بالایی نیز برخوردار است که باعث می‌شود در محیط های گوناگون شما بتونید آن را بپوشید بدون آنکه احساس اذیت شدن داشته باشید. از این پارچه در ساختار لباس فرم ادارات، کارخانه ها، مدارس و… می توان استفاده کرد.

 

 

پارچه کجراه 30 70

منظور از عدد 30 و 70 در این نوع پارچه میزان درصد پنبه به کار رفته در آن است. این پارچه در دو نوع تولید می‌شود.

 • پارچه کجراه 30 درصد پنبه و 70 درصد پلی استر است.
 • نوع دیگر پارچه تشکیل شده از 70 درصد پنبه و 30 درصد پلی استر است.

برخی کارخانه‌ها این درصدها را تا 20 و 80 نیز تغییر می‌دهند.بنابراین باید هنگام خرید به نوع این پارچه بسیار دقت کنید تا دقیقا چیزی را تهیه کنید که متناسب با نیازتان باشد.

هرچقدر میزان پنبه در بافت پارچه بالاتر باشد، تبادل هوا در لباس با محیط بیشتر است و همین باعث می‌شود شخص هنگام استفاده از آن، کمتر احساس گرما کند. از این لباس در محیط‌هایی مانند پالایشگاه‌ها، سنگ بری‌ها، محیط های نفتی و… استفاده می شود.

 

کتان

یکی از قدیمی ترین و بهترین پارچه‌هایی که در مصارف مختلف مانند لباس کار مورد استفاده قرار می‎گیرد، الباف کتان است. این پاچه همانطور که از اسم آن مشخص است، از الیاف کتان تهیه شده است. الیاف کتان بیشتر ساختاری گیاهی دارد و از پنبه تشکیل شده است. پارچه کتان متناسب با درصد پنبه‌ای که درون ساختار آن وجود دارد دارای ویژگی‌های مختلف است. کتان 30 درصد پنبه، 70 درصد پنبه و 100 درصد پنبه از انواع مختلف کتان است. پارچه کتان بهترین و مقاوم ترین نوع پارچه لباس کار به شمار می‌رود.

وجه تمایزی که لباس از جنس کتان دارد، مقاومت بسیار بالا در برابر شستشوهای مداوم و مواد شیمیایی است. همچنین این پارچه در برابر حلال‌های شیمیایی، حرارت، مواد قلیایی و حرارت و … مقاومت بسیار بالایی دارد و باعث شد است در شغل‌های سنگین مانند جوشکاری از آن بسیار استفاده شود.

پارچه تترون

پارچه تترون جزو پرفروش ترین و پراستفاده ترین پارچه‌های بازار است. این پارچه از سالیان سال قبل مورد استفاده است و تا سال‌ها بعد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ چرا که این پارچه‌ها هیچ مد تحت تاثیر مد نبودند. این پارچه ضخامت کمی نسبت به پارچه‌های دیگر برای لباس کار دارد و همین باعث ایجاد لطافت و خنکی بسیار زیادی در آن شده است.

این پارچه متناسب با ساختاری که دارد، ضد تعریق است و در فصل‌های تابستان و بهار بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این پارچه در تولید لباس‌هایی مانند روپوش آزمایشگاه، لباس‌های رستورانی، لباس‌های آشپزی و.. استفاده می شود.

پارچه فاستونی

اسم این پارچه‌ها را احتمالا زیاد شنیده باشید. اگر به دنبال یک لباس زیبا، جذاب و شیک به عنوان لباس کار برای کارکنان و کارمندان خودتان هستید؛ این پارچه بسیار مناسب است. این پارچه در دو نوع سبک و سنگین برای فصل‌های تابستان و زمستان تهیه و تولید می‌شود.

پارچه فاستونی از الیاف طبیعی با یک درصدی پلی استر ساخته می شود. این پارچه کار از لطافت و نرمی بالایی برخوردار است. این پارچه در برابر چروک شدن مقاومت بسیار بالایی دارد ولی به دلیل وجود مقداری الیاف مصنوعی ممکن است باعث ایجاد حساسیت هایی برای برخی افراد شود.

از این پارچه برای تهیه و تولید لباس کار مناسب برای حراستها، رستوران ها، کت و شلوارهای مردانه و همچنین انواع ارگان‌های دولتی و غیردولتی استفاده می شود.

پارچه پرشیا

پارچه پرشیا که به پارچه مکانیکی نیز معروف است، یک پارچه کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است. این پارچه از جنس الیاف فلامنت به همراه مقدار کمی پلی استر ویسکوز است. این پارچه مقاومت بسیار بالایی در برابر شست و شو دارد و در برابر شستشو مقاومت رنگی بالایی نیز از خود نشان می‌دهد.

این پارچه خاصیت ضد چروکی دارد و پس از تا شدن به راحتی و با دست کاملا صاف می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد. به همین علت است که از این پارچه در ساختار لباس‌هایی مانند فرم مدارس، لباس دانش آموزان، لباس دبیران و … نیز استفاده می‌شود.

 

 

 

سفارش و خرید لباس کار از آرتان فرم

شما قبل از شروع هر کاری باید موارد ایمنی مانند لباس کار را تهیه کنید. ما در مجموعه آرتان فرم انواع لباس کارها را در سایز، اندازه، رنگ، جنس و کاربردهای مختلف تهیه و تولید می‌کنیم. شما می‌توانید متناسب با نیازتان هر نوع لباس فرمی که مورد نظرتان است را به ما سفارش دهید تا در تعداد و جنس مورد نیازتان تهیه و تولید شود. ما در محموعه آرتان فرم به دلیل داشتن خط تولید برای تولید انواع لباس کار، امکان تولید هر نوع لباس کار سفارشی متناسب با ویژگی‌های مد نظر شما را داریم. برای سفارش و دریافت مشاوره رایگان فقط کافی است با شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

 

 

تولیدی آرتان فرم

سفارش ویژه شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی

سفارش پوشاک تبلیغاتی

تولید مدل و طرح دلخواه شما در کمترین زمان ممکن

کاپشن سفارشی شرکتی

دوخت تخصصی لباس شرکتی

برای تولید محصول خود با کارشناسان ما در تماس باشید

تولیدی کاپشن مردانه سفارشی

آرتان فرم از سال 1380

تولیدی آرتان فرم بهترین بستر را برای سفارش تولید پوشاک مورد نیاز شما فراهم خواهد کرد. “اصل بودن کالا ، “گارانتی بازگشت” ، “تولید سریع” و “مشاوره تخصصی” از ویژگی های مهم و اساسی در آرتان فرم است که از نخستین روز تأسیس  تمام سعی خود را کرده تا به آن پایبند باشد . این مجموعه سعی بر آن دارد که هر سال بر تعداد محصولات و تنوع آن بیفزاید تا بتواند نیاز همه افراد با هر نوع سلیقه را در خرید محصولات مرتفع کند.